Farsangi játékötletek
A farsangi jelmezes felvonulás és zsűrizés után kezdődhet a mulatság. Farsangi dalokat is mutattam már nektek, amikre tombolhattok a gyerkőcökkel, de ha kicsit elfáradtok vagy megunjátok a táncikálást, akkor jól jönnek a farsangi játékötletek is!
A BREKI magazin februári számában írtam Nektek egy farsangi játékötletet: Tűzd fel a bohóc orrát!
Ezzel a szuper játékkal nagyon jól le lehet foglalni a gyerkőcöket, ha már megunták a szaladgálást és táncolást.
Gyűjtöttem még több játékot, amivel a farsangi bulit fel tudjátok dobni, íme a farsangi játékötletek:
- Játsszatok szerepjátékokat: A gyerekek nagyon szeretnek beöltözni és más bőrébe bújni, ez pedig különösen jó alkalom arra, hogy szituációs és szerepjátékokat játsszunk! Ezek a játékok nagyon hasznosak, hiszen az életből ellesett helyzeteket adják ilyenkor elő, ami által fejlődik a képzeletük, gondolkodásuk és személyiségük is. Kérjük meg a gyerkőcöket, hogy mindenki az általa beöltözött figurát játssza el!
Tipp: Ha éppen nincs farsangi időszak, akkor is játszhattok ilyet! Legyen egy jelmezes láda otthon mindenféle kacattal és ruhával, amiből lehet öltözködni és jelmezes felvonulást, szerepjátékokat játszani! 🙂
- Nevettetős: Próbáljátok egymást megnevettetni, de nem csiklandozhatjátok a másikat, nem érhettek hozzá! Vágjatok grimaszokat, vicces pofákat illetve meséljetek vicceket, nevetséges sztorikat!
Ez a játékot két csapatban is lehet játszani, ha többen vagytok. Egymással szemben üljön le a vidámak és komolyak csapata. A vidámak feladata, hogy a komolyakat nevetésre bírja, a komolyaké pedig az, hogy ne mosolyogjanak a másik csapaton, akik hahotáznak, vicceket mesélnek és megpróbálnak mindent bevetni, hogy a komolyakból egy kis mosolyt kicsaljanak.
- Papírtánc: Egy nagy újságpapíron indul a tánc, majd minden kör után egyre kisebbre hajtogatjuk a papírt. A cél, hogy úgy táncoljunk a papíron, hogy a lábunk ne lógjon le róla. A végén már egy lábon, vagy lábujjhegyen kell egyensúlyozva táncolni. Az nyer, aki teljesíti a feladatot, vagyis táncol és nem lép le a papírról.
- Székfoglaló: Szintén népszerű játék. Egyel kevesebb széket teszünk ki, mint ahány gyerkőccel játszani szeretnénk. Amikor a zene elindul a szék körül táncolnak a gyerekek. Amikor a zenét leállítjuk, akkor minden kis pajtás megpróbál magának egy széket elfoglalni. Akinek nem sikerül, az kiesik.
- Zenebona: A gyerekek imádják a hangszereket és minden olyan tárgyat, amivel jó nagy zajt lehet csapni. 🙂 Gyűjts össze egy dobozba mindenféle hangszert illetve zajkeltésre alkalmas eszközt és indulhat a játék! Figyelem, csak erős idegzetűeknek! 🙂
Levezetésnek pedig a kedves bohócos versike, amelyet el is mutogathattok:
Funny clown, funny clown
Funny clown, funny clown,turn around. (fordulj körbe)
Funny clown, funny clown, jump up and down. (ugrálj fel-le)
Funny clown, funny clown, touch your toes. (érintsd meg a lábujjad)
Funny clown, funny clown, honk your nose. („dudálj” az orrodon)
Vidám angolozást! 🙂
Fürész-Mayernik Melinda
Angol Kalauz program alapítója
Keresd a játékos angolozáshoz, kétnyelvű neveléshez kapcsolódó napi tippeket a Facebook oldalon is:
Angolozik a család – Kétnyelvű nevelés a gyakorlatban
Szülői kézikönyv a kétnyelvű nevelés, játékos angol nyelvi fejlesztés gyakorlati megvalósításához Magyarországon
Legyen az otthoni angolozás, kétnyelvű nevelés élmény, közös családi program, mellyel hatalmas lehetőséget adsz gyermekednek, hogy az angol nyelvet szívesen és jól beszélje!