Angol oktatóként az egyik első dolog amit megtanulunk, hogy minden otthoni játék igazi kincs, a gyerekszoba pedig kész aranybánya 😀
Nem mindig a divatos, márkaneves és ebből fakadóan igen drága játékok a legjobbak a gyerekek fejlesztésére. Gondold csak végig, mennyi játékot vettél meg, mert azt ajánlották a „bezzeganyukák”, aztán eladtad vagy elajándékoztad valakinek, mert a gyermeked rá se hederített. Na, de ha apa szerszámosládája előkerül vagy a nagytesó asztalában kutat a gyermek, azonnal elfoglalja magát a csavarhúzóval vagy épp a legfontosabb adatokat tartalmazó A4 lapra támad kedve festeni.
A kulcs Te magad vagy hozzá! Az fejleszt, amit szülőként érdekessé teszel!
Keresd elő (ha még megvan) a színes fakockákat. Tudod, mennyi mindent fejleszt?! Bizony tökéletes számolásra, toronyépítésre (ebből fakadóan egyéni és csapatversenyre is ). Színeket lehet vele gyakorolni és fejleszti a finommotorikát. Növeli a koncentrációt, motivál a magasabbnál magasabb torony építésére, újraalkotásra (megtanít elviselni a kudarcot, hogy ledől a torony, de aztán újra lehet építeni). Növeli a versenyszellemet és a kreativitást is fejleszti, hiszen lehet belőle ház, torony, kerítés stb. Ezeket megszámolva legalább 9-10 dolgot fejleszt, pedig egy egyszerű ám nagyszerű színes építőkockáról beszélünk.
Minden háztartásban vannak dobozok, kartondobozok. Ha ez elég nagy, akkor lehet belőle autót gyártani, a gyermek kezébe zsírkrétát adva akár ki is festheti magának kisházikónak. Berendezheti kedvenc plüssállatai otthonának, elrejthetünk benne Mistery box-ként ismert játékokat amiket aztán kitapogatva lehet kitalálni. Ragaszthatunk rá kártyákat, amiket gyűjteni kell a megadott sorrendben, és nem utolsó sorban játéktárolásra is tökéletes. Mindez egy kartondoboz kalandos élete lehet.
Ha vannak otthon plüssök, építhetünk farmot (farm állatok témakör), állatkertet (dzsungel, sarkvidéki és farm állat témakör), készíthetünk a farm- a tengeri – és a sarkvidéki állatok által tematikus élőhelyeket is. Mindennek csak a fantáziánk és a plüssök száma szab határt. (Amely számot a brit tudosók megállapították, hogy a végtelen sok-hoz közelít, de persze a gyerek mindnek tudja a nevét)
Ha a gyerekszoba rejt magában és még a konyhában is találunk zöldséget, gyümölcsöt, máris beállhatunk pénztárosnak és gyakorolhatjuk a bevásárlást angol nyelven, miközben a valódi zöldség-gyümölccsel vitamint is juttatunk be a szervezetbe, hiszen kóstolni kötelező 😉 .
Ez csak pár apróság, ami szinte minden gyerekszobában előfordul és mennyi de mennyi játék játszható vele. Az Angol Kalauz nyelvelsajátítás legfőbb kulcsa pedig a Játék, mivel közben észrevétlen ragad a gyermekre az angol nyelv ☺
Durst Klaudia
Angol Kalauz foglalkozásvezető, Angol Kalauz FORCE alapítótag