Magam is azok közé a szülők közé tartozom, akik bár beszélik a nyelvet – esetleg tanítják is – mégsem tudták, hogy hogyan tudnák ezt átadni a gyerekeknek.
Én is kerestem valamit a tv és internet által nyújtott lehetőségeken túl, mert nem akartam megvárni, hogy a gyerekeim csak az iskolában találkozzanak először idegennyelvvel, amikor már tele lesznek gátlásokkal, félelemmel.
A programra az interneten találtam rá és bátran állíthatom, egy percét sem bántam meg. Először a szülőknek szóló támogató részek keltették fel a figyelmemet, később már éreztem, hogy nekem erre van szükségem, amivel áthidalhatom a közoktatás szakadékát.
Az első ovis angol foglalkozásom tapasztalatai alapján azt mondhatom, hogy hatalmas fejlődésen mentek keresztül a gyerekek akár a szókincsüket, akár a kulturális ismereteiket, akár a szociális képességeiket nézem.
Ha eddig vacilláltál a korai nyelvelsajátításon, akkor azt mondom, bátran vágj bele, csak nyerhettek vele!
Hogy mit? Szórakozást, élményt, új kapcsolatokat és tapasztalati tudást!
A foglalkozások alaposan átgondolt tematika alapján épülnek fel, melyek egy keretre épülnek és a gyerekeknek biztos pontot adnak. Az együtt töltött idő alatt zenével, kézműveskedéssel mozgásos tevékenységekkel hozzuk hozzájuk közelebb az angol nyelv szókincsét és láthatatlan módon épül a tudásuk. Alkalomról alkalomra tapintható volt az épülés és a passzív szókincset szépen felváltotta az aktív használat.
Külön öröm volt számomra, hogy a saját gyerekeimet is be tudtam vonni, pedig nagy félelmeim voltak tekintetben. Féltem az ellenállástól, hogy nem fogják tudni szétválasztani anyát és a foglalkozásvezetőt, de bátran mondhatom, hogy egy két alkalomtól eltekintve szépen átálltak arra, hogy anya most más szerepben van. Egy dolgot bánok csak, de azt nagyon, hogy nem kezdtem el mindhárom gyerkőcömmel már babakorban.
Battáné Czigány Nikolett
Angol Kalauz foglalkozásvezető, FORCE alapítótag