[et_pb_section fb_built=”1″ fullwidth=”on” _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_fullwidth_post_title meta=”off” featured_image=”off” text_color=”light” _builder_version=”3.3.1″ background_color=”#821eb2″ text_orientation=”center” custom_margin=”0px||0px|” custom_padding=”||56px|” saved_tabs=”all” global_colors_info=”{}”] [/et_pb_fullwidth_post_title][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}” column_structure=”2_3,1_3″][et_pb_column type=”2_3″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]Az adventi naptár egy Németországban élő édesanya „találmánya” az 1900-as évekből, akinek Gerhard nevű kisfia minden egyes nap megkérdezte, hogy hány nap van még karácsonyig? Az anyuka ezért türelmetlen kisfiának 24 db kétszárnyú ablakot vágott egy kartonlapra, egy másik kartonlappal összeillesztette, az elé pedig cukorkákat tett. Így a megevett cukorkát csökkenésével mindig közelebb jutott karácsony napjához.
Gerhard felnőve üzletember lett édesanyja ötlete alapján adventi naptárak gyártásába kezdett. És azóta is adventi naptárak tucatjai kerülnek le a boltok polcairól.
Most viszont olyan adventi naptárakat szeretnék Nektek megmutatni, amik otthon is elkészíthetők, akár fillérekből, olyan alapanyagokból, amik megtalálhatók a háztartásban. Ezekbe pedig a saját kis ötleteidet is beleteheted, amivel egy-egy ablak kinyitásakor találkoztok. Született már egy bejegyzés arról is, hogy mi kerüljön a naptárba, itt megnézheted:
>>> Mi kerüljön az adventi naptárba?
Most pedig induljon az adventi naptár ötletbazár:
Kezdjük a legegyszerűbbel, ehhez csak madzag, csipeszek és borítékok kellenek, mégis nálam az egyszerűségével nyert! Ebbe kerülhetnek a kis cetlik a közös tevékenységekhez!
A csipeszes is nagy kedvencem:
Vállfára aggatott kis papírzacskók dekorálásával is szép naptár készíthető:
Muffin forma felhasználása, fantasztikus ötlet:
A Mikulás szakállának, illetve a sapkájának díszítése minden nap egy-egy vattapamaccsal, a kézügyességet is fejleszti! 🙂
Kávés poharak újrahasznosítása:
Gyufásdobozok becsomagolva és számokkal ellátva:
Karácsonyfa piros díszekkel feldíszítve. Ehhez nem árt, ha Anya vagy a Nagymama tud szépen varrni! 🙂
Az adventi naptárak pontos forrását és az elkészítési mutatókat megtalálod, ha a Pinterest oldalalom visszakeresed a képeket! Itt még több ötletet is találsz nem csak kalendáriumokhoz!
>>>www.pinterest.com/fmmelinda/advent-calendar
TSzeretetteljes és meghitt készülődést kívánok Nektek! 🙂
[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_team_member name=”Fürész-Mayernik Melinda” position=”Angol Kalauz program alapítója” image_url=”https://angolkalauz.hu/wp-content/uploads/2018/05/20180305_Melinda_091.jpg” _builder_version=”3.3.1″ saved_tabs=”all” global_colors_info=”{}”]Az Angol Kalauz – Kisgyermekkori angol nyelvi nevelési program alapítója, a módszertan kidolgozója és az angolkalauz.hu cikkeinek és oktatóanyagainak szerzője Fürész-Mayernik Melinda. Két kisgyermekét neveli magyarul és angolul, a játékos angol nyelvi fejlesztéshez nyújt segédanyagokat kisgyermekes szülőknek és pedagógusoknak. 2008 óta foglalkozik gyerekekkel (matemaitka-angol szakos tanító), szakértői cikkeit megtalálod szülőknek és pedagógusoknak szánt online és print magazinokban, találkozhattál a nevével rádióban és televízióban is. Programját az ország több óvodájában alkalmazzák, foglalkozásvezetői erősítik a csapatot, melynek küldetése, hogy a gyerekek megtapasztalhassák a játszva angolozás élményét, hogy később szívesen és gátlások nélkül beszéljenek angolul. Módszertani-gyakorlati könyveit az ország több óvó- és tanítóképzőjén ajánlott kiadványként tartják számon.
[/et_pb_team_member][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ saved_tabs=”all” global_colors_info=”{}”]
Keresd a játékos angolozáshoz, kétnyelvű neveléshez kapcsolódó napi tippeket a Facebook oldalon is:
www.facebook.com/angolkalauz
[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ saved_tabs=”all” global_colors_info=”{}”]Do it in English!
Nyelvhasználati kézikönyv óvodapedgógsoknak, tanítóknak, szülőknek
Gyurmázás, éneklés, papírhajtogatás, ollóhasználat, gyöngyfűzés, mozgás, bábozás szó- és kifejezéstára angolul
[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ global_colors_info=”{}”]
Exkluzív támogatás: Hogy soha ne érezd magad egyedül a kétnyelvű nevelésben, játékos angolozásban!
AZ ANGOL KALAUZ KLUBTAGSÁG ABBAN SEGÍT, HOGY GYERMEKE(I)D JÁTSZI KÖNNYEDSÉGGEL MÉGIS HATÉKONYAN, AZONNAL HASZNÁLHATÓ ÉS KIPRÓBÁLT SEGÉDANYAGOKKAL NEVELHESD KÉTNYELVŰEN!
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]